Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует

14 червня 2018 року в Києві відбулася Міжнародна спеціалізована конференція «Переробка вторинних ресурсів», організатором якої виступило ДП «Держзовнішінформ».
Захід відбувся за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також Міністерства екології та природних ресурсів України.
Цьогорічний захід зібрав представників профільних міністерств та відомств, екологів, представників обласних державних адміністрацій, фахівців із переробки вторинних ресурсів – виробників, трейдерів, імпортерів. Загалом на конференції було понад 50 експертів.
Захід був присвячений питанням таких видів вторинної сировини як пластик, відпрацьовані мастила (оливи) та старі автомобільні шини.
Відкрив конференцію директор ДП «Держзовнішінформ» Богдан Дубас.
Про Національну стратегію управління відходами розповіла Наталія Шоробура, заступник начальника управління поводження з відходами та екобезпеки Міністерства екології та природних ресурсів України.
У рамках конференції, що тривала протягом усього дня, відбулося три сесії:
Поводження з вторинними ресурсами в Україні та світі;
Переробка вторинних ресурсів на практиці;
Регуляторна політика та контроль.
Про заробіток на переробці вторинної сировини доповідав Петро Семко, генеральний директор Українського виробничо-екологічного об’єднання із заготівлі і використання вторинних матеріальних ресурсів «УКРВТОРМА».
Експерт зазначив, що в Україні близько 1000 підприємств, що займаються переробкою відходів, відсортованих із твердих побутових відходів.
«Переробних підприємств більше ніж достатньо. Проблема полягає в недостатності вторинної сировини, яку наша держава на сьогодні закуповує за кордоном. Переробна галузь України потребує значних обсягів вторинної сировини – макулатури, полімерних матеріалів, ПЕТ-пляшок, алюмінієвих баночок, склобою тощо. Дефіцит сировини на внутрішньому ринку покривається за рахунок імпорту. Так, переробні підприємства імпортують 30% макулатури від загального обсягу переробки, а це більше 300 тис. тонн на рік, склобою – 20%, а лінії з переробки вторинного пластику (навіть з урахуванням імпортної сировини) завантаженні лише на 50%», – зазначив П. Семко.

Про те, як надати пластику друге життя розповідав Артем Налівайчук, який представляв на конференції Київську станцію переробки пластику. «Пластикове сміття – величезна проблема людства, і Київ, на жаль, не виключення. В нашому місті пластик майже не сортують, і більша його частина опиняється на сміттєзвалищах», – наголосив Артем Налівайчук.
Київська станція переробки пластику – соціальний проект, що має на меті виготовлення та продаж корисних речей з використаного пластику. Повністю обладнана станція зможе виготовляти що завгодно від ручок, вазонів, дощечок для нарізання овочів, ялинкових прикрас до меблів. Подібні майстерні успішно працюють більш ніж 40-ка країнах світу.
Про порядок проведення перевірок та типові порушення законодавства, що виявляються у ході перевірок, у рамках конференції розказав Микола Тарасюк, державний інспектор Державної екологічної інспекції України.
А Марина Тіщенкова, яка представляла Центр екологічних ініціатив, ознайомила учасників заходу з особливостями проведення екологічного аудиту. «Закон України про екологічний аудит розповсюджується не тільки на виробничі підприємства. Під об’єкти екологічного аудиту підпадають підприємства, установи та організації, окремі цехи, господарства, системи екологічного управління, міста, селища, земельні ділянки, житлові забудови, водні об’єкти тощо. Екологічний аудит може бути як добровільним, так і обов’язковим. Він завершується виданням таких документів як детальний звіт про екологічний стан об’єкта й аудиторський висновок», – наголосила М. Тіщенкова.
Про можливості купівлі та продажу вторинної сировини та обладнання для переробки через систему «ProZorro.Продажі» на конференції розказав Артур Гребєнников, керівник із розвитку напряму «Аукціони» торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua.
Для того, щоб змінити ситуацію в Україні з поводженням із вторинними ресурсами, учасники конференції наголосили, що на подібних заходах потрібно напрацьовувати спільне бачення щодо проблематики та направляти свої пропозиції та зауваження на відповідні міністерства і відомства. Окрім того, експерти сподіваються, що ситуація із напрацюванням рамкового Закону України «Про відходи», над проектом якого наразі триває робота органів влади у співпраці з міжнародними експертами, зміниться.
У статті використані матеріали офіційного сайту ДП «ДЕРЖЗОВНІШІНФОРМ»

Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует