Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует

У Вишгороді презентували проект роздільного збирання побутових відходів
22 листопада на Київщині у місті Вишгород за участі місцевої влади, генерального директора об'єднання "УКРВТОРМА" та представників Української Пакувально-Екологічної Коаліції (УКРПЕК) відбулася презентація пілотного проекту з роздільного збирання побутових відходів. Учасники заходу змогли не тільки почути про принципи та переваги нового проекту, а й на власні очі побачити процес все у дії під час збирання та вивезення відходів безпосередньо на вулицях міста.

«Світовий досвід каже, що оптимальним рішенням є роздільний збір побутових відходів з їх подальшим досортуванням та переробкою або екологічною утилізацією тієї частини відходів, переробити яку неможливо. Саме тому ми пристали на пропозицію Української Пакувально-Екологічної Коаліції. Меморандум з УКРПЕК був підписаний у серпні. Документ був затверджений на сесії Вишгородської міської ради», - розповів під час презентації міський голова Олексій Момот.

Суть проекту полягає у тому, що з листопада поточного року містянам на безкоштовній основі пропонуються додаткові сміттєві контейнери, до котрих вони зможуть складати відходи упаковки та іншої вторинної сировини: скло, пластик, поліетилен, жерсть, папір та картон, картонна упаковка з-під напоїв тощо. Вміст цих контейнерів, які задля зручності громадян вирізняються яскравим жовтим кольором, відправляється на сортування та подальшу переробку.

«У той час, як вітчизняні звалища потерпають від навантаження, переробні підприємства вимушені закуповувати вторинну сировину за кордоном. Недолуге поводження з побутовими відходами породжує проблеми в двох площинах: екологічній та економічній. Ми маємо це змінити, скориставшись досвідом провідних світових держав», - відзначив голова правління УКРПЕК Володимир Слабий. За його словами, інвесторами проекту виступили члени Коаліції, серед яких, PepsiCo Україна, ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна», Tetra Pak, ПрАТ «Елопак-Фастiв», ТОВ «Кен-Пак (Україна).

«УКРПЕК забезпечує фінансування інфраструктури збирання (закуповує контейнери), вивезення та сортування відходів упаковки, організовує проведення освітньої та інформаційної компанії серед населення», - додав пан Слабий. Слід зазначити, що на першому етапі реалізації проекту мешканцям міста пропонується розділяти відходи на ті, шо підлягають переробці і такі, що підлягають захороненню. Проте в подальшому кількість та різновид контейнерів буде збільшуватися – відповідно до різних фракцій та типів відходів.

Меморандумом між УКРПЕК та міською владою передбачено, що результатом проекту вже у 2020 році має стати показник сортування та переробки відходів упаковки у розмірі не менше 50% обсягу відповідних відходів на території проведення експерименту. Зі свого боку міська влада, яка серед інших взяла на себе організаційну та комунікаційну функції, повинна у найближчі роки забезпечити інформованість населення щодо роздільного збору відходів на рівні до 90%.

Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует
Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует
Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует