Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует

Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует

21 квітня 2016 року в приміщенні Мінприроди відбулося позачергове засідання Громадської Ради при міністерстві.
На засіданні був присутній новопризначений Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
У привітальному виступі Міністр зазначив, що з задоволенням вітає ініціативу громадських організацій негайно обговорити проблеми галузі. «Найкращий механізм співпраці для ефективних рішень - це взаємодія у трикутнику «уряд-парламент-громадськість. Саме таку формулу вчора я запропонував на засіданні комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, і ця формула була підтримана. Співпрацю саме в такому режимі я пропоную і громадським організаціям», - наголосив Остап Семерак.
Міністр також запропонував Громадській Раді провести аудит проектів законів, які знаходяться на розгляді Комітетів Верховної Ради України. Також Міністр закликав громадські організації представити концепції рішень для реформування галузі.
Остап Семерак звернувся з ініціативою проведення спільного засідання громадської Ради та Комітету ВР з питань екологічної політики за участі Міністра. «Я ініціюватиму відкриту зустріч за участю ЗМІ, щоб і народні депутати, і представники громадських організацій могли висловити пропозиції».
Відповідно до порядку денного засідання Громадської ради при Мінприроди відповідні Комітети прозвітували про роботу, виконану протягом 2016 року.
Об'єднання «Укрвторма» на зазначеному засіданні представляли перший заступник Генерального директора Єрісова А.О. та заступник Генерального директора Семенець О.С., взяли участь в обговорення питань порядку денного та доповіли про результати роботи Комітету з питань управління відходами та ресурсами, який очолює Генеральний директор об'єднання «Укрвторма» Семко П.П.

Інформація
щодо діяльності Комітету з питань управління відходами та
ресурсами Громадської ради при Мінприроди України у 2016 році

Протягом 2016 року діяльність Комітету з питань управління відходами та ресурсами здійснювалася в напрямку вдосконалення законодавчого та нормативно-правового забезпечення сфери поводження з відходами.
Так, починаючи з 2015 року представники Комітету брали участь у засіданнях Робочої групи Мінприроди України з питань розробки нової редакції Закону України «Про відходи».
З урахуванням зауважень та пропозицій представників Комітету розроблено нову редакцію проекту Закону України «Про відходи», яка спрямована на адаптацію національного законодавства до вимог:
Директиви 2008/98/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.11.2008 про відходи;
Директиви 2006/21/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 15.03.2006 про управління відходами видобувної промисловості та внесення змін і доповнень до Директиви 2004/35/ЄС;
Директиви Ради 1999/31/ЄС від 26.04.1999 про захоронення відходів із змінами і доповненнями, внесеними Регламентом (ЄС) № 1882/2003.
Проект Закону України «Про відходи» 10.03.2016 оприлюднено на офіційному веб–сайті Міністерства.
Представниками Комітету опрацьовано проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» та надано свої зауваження та пропозиції, які були висловлені під час наради, яка була проведена Державною регуляторною службою України 21 березня 2016 року.
Комітетом опрацьовано законопроект «Про упаковку та відходи упаковки» (реєстр. № 4028 від 05.02.2016) та направлено зауваження на адресу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики. Природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та розробників (лист від 14.03.2016 № ВЕО-19).
Крім того, зазначені зауваження та пропозиції були висловлені під час наради з питань обговорення цього законопроекту, яка відбулася 18.03.2016 в Американській торговій палаті за участю народних депутатів України, авторів та розробників законопроекту, громадських організацій екологічного спрямування та представників заінтересованих галузей промисловості.
Представниками Комітету також опрацьовано низку законопроектів з питань вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з відходами (реєстр. №№ 3198, 3199, 3200 від 30.09.2015 та реєстр №№ 3198-1. 3199-1, 3200-1 від 21.10.2015). Відповідні зауваження та пропозиції листом від 06.11.2015 № ВЕО-80 направлені на адресу Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики. Також з цих питань 06.11.2016 прийнято участь у круглому столі «Обговорення законопроектів у сфері поводження з відходами», який відбувся під головуванням очільника Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики М.Томенка.
Представники Комітету є членами Робочої групи з реалізації проекту Twinning «Впровадження системи управління відходів електронного та електричного обладнання (WEEE) в Україні», бенефеціаром якого є Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Проект спрямований на законодавче та нормативно-правове врегулювання поводження з відходами електронного та електричного обладнання, включаючи відпрацьовані акумулятори, елементи живлення, ртутні та люмінесцентні лампи.
Результатом проекту, реалізація якого триватиме 21 місяць, стане прийняття пакету актів законодавства, який забезпечить створення в Україні системи поводження з цим масовим потоком відходів відповідно до законодавства Європейського Союзу.
З боку Європейського Союзу участь у проекті приймають участь посадові особи Агентства з питань навколишнього середовища Австрії, з боку України - представники центральних органів виконавчої влади - Мінрегіону, Мінприроди, Мінекономіки, Держекоінспекції, місцевих органів виконавчої влади - Київської міської та Київської обласної державних адміністрацій. До складу Робочої групи також включенні науковці, представники бізнесу та екологічної громадськості.
В рамках проекту заплановано проведення низки семінарів та тренінгів з відповідної тематики, зокрема:
розширена відповідальність виробника у сфері управління відходами електронного й електричного обладнання (WEEE), відходів батарейок та акумуляторів;
вимоги директив ЄС, що стосуються відходів WEEE, відходів батарейок та акумуляторів;
існуючі системи збирання відходів WЕЕЕ, відходів батарейок та акумуляторів;
питання, які мають бути висвітлені в законодавстві України у сфері управління WЕЕЕ, відходами батарейок та акумуляторів (дорожня карта - внесення змін у законодавчі та нормативно-правові акти).