Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует

Інформаційне повідомлення
11 березня 2016 року з публікацією в Офіційному віснику України
(№ 18) набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».
Цим актом Уряду, зокрема, встановлено, що суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку подають декларацію про відходи (далі - декларація) за формою згідно з додатком до постанови від 18 лютого 2016 р. № 118.
Декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг до 20 лютого року, що настає за звітним.
Якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних регіонах (у межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб’єкт господарювання подає декларацію за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.
У зв’язку з тим, що вказана постанова Кабінету Міністрів України набрала чинності 11.03.2016, тобто після 20 лютого – кінцевої дати подання декларацій, об'єднання «Укрвторма» звернулося до Мінприроди України з проханням надати роз’яснення з деяких питань застосування положень постанови Уряду від 19.02.2016 № 118.
Мінприроди листом від 25.03.2016 № 7/837-16 на запит об'єднання повідомило таке.
Питання.
Чи потрібно суб’єктам господарювання подавати декларацію про відходи у 2016 році після набрання чинності зазначеною постановою Уряду, оскільки термін її подання – 20 лютого – вже минув.
Відповідь.
В зв’язку із запізнілою датою набрання чинності нового Порядку подання декларації про відходи та необхідністю підтримання безперервності процесів державного та регіонального управління у сфері поводження з відходами Мінприроди планує встановити для суб’єктів господарювання та органів що надають адміністративні послуги, подовжений термін подання декларації про відходи у 2016 році. Відповідно роз’яснення буде опубліковано на сайті Мінприроди.
Питання.
Яка відповідальність передбачена законодавством за:
а) порушення терміну подання декларації про відходи;
б) недостовірність заповнення декларації про відходи.
Відповідь.
На даний час не встановлена конкретна відповідальність за порушення терміну подання декларації про відходи та/або подання недостовірних даних у зазначеній декларації. Але подано низку пропозицій щодо встановлення відповідальності за невиконання зазначених норм.
Питання.
Яким чином суб’єкт господарювання повинен вірно заповнити стовпчики 11 та 12 таблиці 2 декларації про відходи, оскільки:
а) інформацію щодо подальших операцій з переданими відходами (коди D, R) та їх описом суб’єкту господарювання, який подає декларацію про відходи, може надати лише його контрагент;
б) порядок надання такої інформації законодавством не визначений, що фактично не зобов’язує контрагента її надавати.
Відповідь.
Відповідно до наказу Держстату України від № 23.01.2015 № 24 «Про затвердження переліків категорій, груп відходів і операцій поводження з відходами» затверджено відповідний перелік операцій поводження з відходами, який практично відповідає запропонованим кодам. Відповідні коди використовуються при заповненні єдиної форми державного статистичного спостереження у сфері поводження з відходами 1 – (відходи).
Об'єднання «Укрвторма» відслідковуватиме подальші роз’яснення Мінприроди з цих питань та оперативно інформуватиме своїх учасників.