Об'єднання (Всеукраїнська асоціація) "УКРВТОРМА" інформує

13 жовтня 2023 року відбулося засідання Громадської ради при Міндовкілля за участю:
•народних депутатів Бондаренко О.В. (Голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування) та Криворучкиної О.В. (заступниці Голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування);
•представників Міндовкілля: Крамаренко О.В. (заступниці міністра) та Волошанюка В.С. (заступника начальника управління – начальника відділу імплементації європейського законодавства Управління європейської інтеграції)
Розглянуті наступні питання:
1.Результати проведеної Міндовкілля первинної оцінки (селф-скринінгу) стану імплементації актів права ЄС (acquis ЄС).
2.Концепцію реформування системи державного нагляду у сфері захисту довкілля.
3.Звернення об’єднання «Укрвторма», члена Громадської ради, щодо правової колізії у проєкті Постанови «Про затвердження Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів». Суть питання полягає у тому, що деякі операції які вже здійснювались суб’єктами управління відходами до 2017 року не попадали під сферу дії закону про екологічну експертизу. Але у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про управління відходами» планований до впровадження Порядок передбачає надання висновку про екологічну експертизу або ОВД. До того ж, мова йде про такі види діяльності як збір і пресування вторинної сировини, отже виникає питання взагалі доцільності процедури ОВД щодо такого виду діяльності. Рекомендації до змін критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає ОВД, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають ОВД надані.
Після обговорення із заступницею міністра Крамаренко О.В. вирішили для пошуку оптимального рішення продовжити консультації по суті питання з профільним замміністром і Департаментом у сфері управління відходами Міндовкілля.

4.Визначені перші кроки по організації Конкурсу проєктів інститутів громадянського суспільства «Стале споживання – краще для тебе і довкілля» у 2023 році.

Об'єднання (Всеукраїнська асоціація) "УКРВТОРМА" інформує

Об'єднання (Всеукраїнська асоціація) "УКРВТОРМА" інформує