Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует

16 березня 2021 року відбулося обговорення проблемних питань українського ринку металобрухту на дискусійній платформі, наданою Київською торгово-промисловою палатою. У дискусії взяв участь генеральний директор об’єднання «Укрвторма» Семко П.П.

Були обговорені наступні питання:
• Металофонд України
• Баланс утворення та споживання металобрухту на 2021 рік
• Експортне мито на брухт чорних металів та його вплив на ринок
• Світовий досвід регулювання ринку. Тарифне та нетарифне регулювання ринку.
•Стан реалізації Закону України №776-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної старовини та операцій з металобрухтом"
• Питання ПДВ
• Проблеми та перспективи реалізації металобрухту Укрзалізницею в 2021 році.

Учасники дискусійної платформи обговорили стан металофонду України, баланс утворення та споживання металобрухту, вплив експортного мита на брухт чорних металів на заготівлю металобрухту, актуальні питання діяльності брухтозаготівельних і переробних підприємств, пов'язані із загальною ситуацією на ринку заготівлі та реалізації металобрухту, законотворчої діяльності, формування закупівельних цін з боку металургійних підприємств, проблем галузі та шляхи їх вирішення.

Основну увагу було приділено продовженню дії мита на експорт брухту чорних металів з України (законопроект №5175) який є дискусійним серед заготівельних підприємств і має одноголосну підтримку серед металургійних підприємств Законопроектом передбачається збереження існуючого мита 58 Євро терміном ще на 5 років.

Пропозиції деяких брухтозаготівельних компаній (Асоціацій) ґрунтувались на міжнародних Угодах з ЕС та зобов'язаннях в рамках ВТО щодо не збільшення ставок мита, а поступового зменшення їх (до ЄС-5 Євро і 10 Євро до інших країн).

В процесі обговорення зазначалось, що важливим фактором збільшення заготівлі металобрухту чорних металів є розвиток внутрішнього ринку споживання металопрокату та захист його від надмірного імпорту з інших країн (протекціоністські заходи), що в свою чергу збільшить обсяги виробництва сталі і прокату і відповідно збільшаться обсяги заготівлі металобрухту.

Закупівельні ціни металургійних підприємств на металобрухт чорних металів повинні формуватися за ринковими механізмами і бути економічно обґрунтованими та справедливими.

Також, розглянуті питання реалізації Закону України "Про детінізацію металобрухту" (№776-IX), регулювання операцій з металобрухтом законодавством про відходи (законопроект "Про управління відходами") та інше.

Обговорено питання подовження режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з металобрухтом, яке є одним із важливішим питань для функціонування ринку. Термін податкової пільги закінчується наприкінці 2021 року і може призвести до податкового колапсу на ринку.

У додатку до листа аналітичні матеріали щодо українського ринку металобрухту.