Объединение (Всеукраинская ассоциация) "УКРВТОРМА" информирует

10 квітня 2020 року на каналі ictv вийшов випуск новин, у якому генеральний директор об’єднання «Укрвторма» Семко П.П. і голова наглядової ради ПАТ «Кохавинська паперова фабрика», дали інтерв’ю у якому порушили питання проблеми збирання і заготівлі вторинної сировини та забезпечення нею переробні підприємства України.
В умовах запровадження заходів протидії коронавірусу COVID-19, існуюча в Україні система збирання, заготівлі, переробки і утилізації відходів як вторинної сировини, намагається продовжувати стало працювати, з метою забезпечення оптимального функціонування переробних підприємств, які випускають необхідну в умовах карантину продукцію. Основною сировиною вітчизняних переробних підприємств є вітчизняна вторинна сировина, яка забезпечує до 70% завантаженість виробничих потужностей. Проте в умовах карантину, потужності спеціалізованих підприємств із збирання та заготівлі вторинної сировини, завантажені у середньому - на 50%, у перспективі, при умовах продовження карантину, очікується на рівні - 40%.
Значне зменшення збирання та заготівля відходів як вторинної сировини викликане тим, що на період впровадження карантину на території України не здійснюється приймання і закупівля вторинної сировини від населення, через приймальні пункти вторинної сировини, зменшились надходження відходів як вторинної сировини від підприємств роздрібної торгівлі харчовими продуктами, предметами сангігієни тощо.
Ситуація ще ускладняються тим, що значно зменшився імпорт вторинної сировини в Україну, адже пандемія охопила увесь світ, у тому числі країни-партнери з яких імпортувалась вторинна сировина.
Переробні підприємства України переважним чином виробляють із макулатури: таропакувальні види картону, ящики з гофрованого картону, паперові вироби санітарно-гігієнічного призначення; із вторинних полімерів: плівку, тару, труби тощо; зі склобою: скляні пляшки. Обсяги виробництва вказаної продукції практично в повному обсязі задовольняють потребу підприємств харчової та хімічної промисловості в екологічно чистих пакувальних матеріалах, а потребу населення та медичних установ – у паперових виробах санітарно-гігієнічного призначення, водночас здійснюючи утилізацію твердих побутових відходів, чим забезпечують екологічну безпеку навколишнього середовища.
Господарська діяльність переробних підприємств неможлива без функціонування підприємств, які безпосередньо забезпечують їх діяльність, а саме спеціалізованих підприємств, які здійснюють заготівлю вторинної сировини (макулатури, вторинних полімерних матеріалів, склобою тощо).
Спеціалізовані підприємства із збирання і заготівлі вторинної сировини та переробні підприємства приймають значну участь у забезпеченні життєдіяльності держави і населення, та покращують екологію довкілля, вважаємо за необхідне.
Важливим заходом, для збільшення обсягів збирання і заготівлі вторинної сировини та безперервного забезпечення переробних підприємств, у достатніх обсягах, вторинною сировиною є надання місцевими органами влади дозволу на діяльність пунктів з приймання вторинної сировини, під час карантину, як це запроваджено у місті Києві Розпорядженням від 04.04.2020 р. №12 Київською державною міською адміністрацією в особі керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.Починая з 18:55 мін.